
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1 nF |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Non-Compliant |
| Schedule B | 8532240020 |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Voltage Rating | 250 V |
| Tolerance | 10 % |
| Thickness | 0.88 mm |
Stock: 37
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09274
Ext.Price$0.09274
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09274 | $0.09274 |
| 10 | $0.04637 | $0.46370 |
| 50 | $0.04607 | $2.30350 |
| 100 | $0.04578 | $4.57800 |
| 500 | $0.04505 | $22.52500 |
| 1000 | $0.04433 | $44.33000 |
