
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1 nF |
| Voltage Rating (DC) | 2 kV |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 3.2004 mm |
| Width | 1.6002 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Height | 1.75 mm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 2000 V (2 kV) |
| Thickness | 1.7526 mm |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Contact Plating | Tin |
| Schedule B | 8532240020 |
Stock: 2905
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07757
Ext.Price$0.07757
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07757 | $0.07757 |
| 10 | $0.06887 | $0.68870 |
| 50 | $0.06115 | $3.05750 |
| 100 | $0.05375 | $5.37500 |
| 500 | $0.04724 | $23.62000 |
| 1000 | $0.04351 | $43.51000 |
| 3000 | $0.04008 | $120.24000 |
