
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 nF |
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Mounting Style | Surface Mount |
| lead free status | Lead Free |
| operating temperature | -55.0 °C |
| rohs status | Compliant |
| case package | 1206 |
| voltage rating dc | 50 V |
| capacitance tolerance | 5 % |
| dielectric characteristic | C0G/NP0 |
Stock: 2245
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16927
Ext.Price$0.16927
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16927 | $0.16927 |
| 10 | $0.09917 | $0.99170 |
| 50 | $0.08338 | $4.16900 |
| 100 | $0.07010 | $7.01000 |
| 500 | $0.06691 | $33.45500 |
| 1000 | $0.06386 | $63.86000 |
| 3000 | $0.04644 | $139.32000 |
| 5000 | $0.03377 | $168.85000 |
| 10000 | $0.03189 | $318.90000 |
