
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 nF |
| Voltage Rating (DC) | 500 V |
| Tolerance | 5 % |
| Length | 3.2004 mm |
| Width | 1.6002 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Height | 1.6 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 500 V |
| Thickness | 1.7526 mm |
| RoHS | Compliant |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Schedule B | 8532240020 |
Stock: 2133
Distributors
pcbx
Unit Price$0.30008
Ext.Price$0.30008
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.30008 | $0.30008 |
| 10 | $0.18552 | $1.85520 |
| 50 | $0.15060 | $7.53000 |
| 100 | $0.12226 | $12.22600 |
| 500 | $0.09917 | $49.58500 |
| 1000 | $0.09831 | $98.31000 |
| 3000 | $0.09745 | $292.35000 |
| 5000 | $0.09660 | $483.00000 |
| 10000 | $0.09233 | $923.30000 |
