
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 nF |
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
| Tolerance | 5 % |
| Length | 3.2004 mm |
| Width | 1.6002 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Height | 880 µm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 25 V |
| Depth | 1.6 mm |
| Thickness | 1.8034 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Schedule B | 8532240020 |
Stock: 1854
Distributors
pcbx
Unit Price$0.48817
Ext.Price$0.48817
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.48817 | $0.48817 |
| 10 | $0.35650 | $3.56500 |
| 25 | $0.35593 | $8.89825 |
| 50 | $0.35536 | $17.76800 |
| 100 | $0.35480 | $35.48000 |
| 300 | $0.35437 | $106.31100 |
| 500 | $0.35394 | $176.97000 |
| 1000 | $0.32146 | $321.46000 |
| 3000 | $0.25100 | $753.00000 |
| 5000 | $0.19599 | $979.95000 |
| 10000 | $0.15303 | $1530.30000 |
