
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 nF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 100 V |
| Thickness | 0.88 mm |
| RoHS | Compliant |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Mounting Style | Surface Mount |
| lead free status | R |
| rohs status | Compliant |
| case package | 1206 |
| voltage rating dc | 100 V |
| capacitance tolerance | 10 % |
| dielectric characteristic | X7R |
Stock: 5026
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14363
Ext.Price$0.14363
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14363 | $0.14363 |
| 10 | $0.05386 | $0.53860 |
| 50 | $0.04642 | $2.32100 |
| 100 | $0.04001 | $4.00100 |
| 500 | $0.02813 | $14.06500 |
| 1000 | $0.02505 | $25.05000 |
| 3000 | $0.02249 | $67.47000 |
| 5000 | $0.02019 | $100.95000 |
| 10000 | $0.01813 | $181.30000 |
