
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 µF |
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
| Tolerance | 5 % |
| Length | 3.2004 mm |
| Width | 1.6002 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 10 V |
| Depth | 1.6 mm |
| Thickness | 1.8034 mm |
| RoHS | Compliant |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Schedule B | 8532240020 |
Stock: 1735
Distributors
pcbx
Unit Price$1.14560
Ext.Price$1.14560
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.14560 | $1.14560 |
| 10 | $0.55827 | $5.58270 |
| 25 | $0.55627 | $13.90675 |
| 50 | $0.55427 | $27.71350 |
| 100 | $0.55229 | $55.22900 |
| 300 | $0.52331 | $156.99300 |
| 500 | $0.49586 | $247.93000 |
| 1000 | $0.47192 | $471.92000 |
| 3000 | $0.45106 | $1353.18000 |
| 5000 | $0.43112 | $2155.60000 |
| 10000 | $0.41207 | $4120.70000 |
