
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 µF |
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Height | 1.8 mm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 25 V |
| RoHS | Compliant |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Schedule B | 8532240020 |
| Thickness | 1.8 mm |
Stock: 38998
Distributors
pcbx
Unit Price$0.65060
Ext.Price$0.65060
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.65060 | $0.65060 |
| 10 | $0.32830 | $3.28300 |
| 25 | $0.32220 | $8.05500 |
| 50 | $0.31621 | $15.81050 |
| 100 | $0.31034 | $31.03400 |
| 300 | $0.30891 | $92.67300 |
| 500 | $0.30749 | $153.74500 |
| 1000 | $0.30607 | $306.07000 |
| 3000 | $0.25863 | $775.89000 |
| 5000 | $0.21854 | $1092.70000 |
| 10000 | $0.18467 | $1846.70000 |
