
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 15 pF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Dissipation Factor | 0.1 % |
| Height | 780 µm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Depth | 1.6 mm |
| Thickness | 889 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Schedule B | 8532240020 |
Stock: 1860
Distributors
pcbx
Unit Price$0.20690
Ext.Price$0.20690
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.20690 | $0.20690 |
| 10 | $0.04942 | $0.49420 |
| 50 | $0.04550 | $2.27500 |
| 100 | $0.04189 | $4.18900 |
| 500 | $0.03613 | $18.06500 |
| 1000 | $0.03116 | $31.16000 |
| 3000 | $0.02687 | $80.61000 |
| 5000 | $0.02317 | $115.85000 |
