
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 nF |
| Voltage Rating (DC) | 630 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 630 V |
| Thickness | 1.35 mm |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 16.187578 mg |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Ratings | AEC-Q200 |
Stock: 819
Distributors
pcbx
Unit Price$0.61983
Ext.Price$0.61983
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.61983 | $0.61983 |
| 10 | $0.39583 | $3.95830 |
| 25 | $0.35322 | $8.83050 |
| 50 | $0.31520 | $15.76000 |
| 100 | $0.28127 | $28.12700 |
| 300 | $0.27435 | $82.30500 |
| 500 | $0.26760 | $133.80000 |
| 1000 | $0.22143 | $221.43000 |
| 3000 | $0.20500 | $615.00000 |
| 5000 | $0.18980 | $949.00000 |
| 10000 | $0.18381 | $1838.10000 |
