
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 nF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 1000 V (1 kV) |
| Thickness | 1.35 mm |
| RoHS | Compliant |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Mounting Style | Surface Mount |
| lead free status | R |
| operating temperature | -55.0 °C |
| rohs status | Compliant |
| case package | 1206 |
| voltage rating dc | 1 kV |
| capacitance tolerance | 10 % |
| dielectric characteristic | X7R |
Stock: 2279
Distributors
pcbx
Unit Price$0.27529
Ext.Price$0.27529
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.27529 | $0.27529 |
| 10 | $0.17440 | $1.74400 |
| 50 | $0.14029 | $7.01450 |
| 100 | $0.11285 | $11.28500 |
| 500 | $0.08977 | $44.88500 |
| 1000 | $0.08327 | $83.27000 |
| 3000 | $0.08137 | $244.11000 |
| 5000 | $0.07951 | $397.55000 |
| 10000 | $0.06010 | $601.00000 |
