
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 µF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Dielectric | X7R |
| RoHS | Non-Compliant |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Voltage Rating | 50 V |
| Tolerance | 10 % |
| Thickness | 1.8 mm |
| Packaging | Reel |
Stock: 25759
Distributors
pcbx
Unit Price$0.18763
Ext.Price$0.18763
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.18763 | $0.18763 |
| 10 | $0.10887 | $1.08870 |
| 50 | $0.07947 | $3.97350 |
| 100 | $0.07033 | $7.03300 |
| 500 | $0.05499 | $27.49500 |
| 1000 | $0.05026 | $50.26000 |
| 3000 | $0.04515 | $135.45000 |
| 5000 | $0.04056 | $202.80000 |
