
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 22 µF |
| Voltage Rating (DC) | 16 V |
| Tolerance | 20 % |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 16 V |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Schedule B | 8532240020 |
| Thickness | 1.8 mm |
Stock: 22605
Distributors
pcbx
Unit Price$0.40010
Ext.Price$0.40010
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.40010 | $0.40010 |
| 10 | $0.19065 | $1.90650 |
| 50 | $0.18100 | $9.05000 |
| 100 | $0.17184 | $17.18400 |
| 500 | $0.14106 | $70.53000 |
| 1000 | $0.13166 | $131.66000 |
| 3000 | $0.12082 | $362.46000 |
| 5000 | $0.11087 | $554.35000 |
| 10000 | $0.10174 | $1017.40000 |
