
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 470 pF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 1.6002 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Height | 880 µm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Depth | 1.6 mm |
| Thickness | 889 µm |
| RoHS | Compliant |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Schedule B | 8532240020 |
Stock: 7006
Distributors
pcbx
Unit Price$0.22570
Ext.Price$0.22570
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.22570 | $0.22570 |
| 10 | $0.06010 | $0.60100 |
| 50 | $0.05204 | $2.60200 |
| 100 | $0.04506 | $4.50600 |
| 500 | $0.04166 | $20.83000 |
| 1000 | $0.03851 | $38.51000 |
| 3000 | $0.03560 | $106.80000 |
| 5000 | $0.03291 | $164.55000 |
| 10000 | $0.03042 | $304.20000 |
| 30000 | $0.02813 | $843.90000 |
