
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 µF |
| Voltage Rating (DC) | 16 V |
| Dielectric | X8L |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Non-Compliant |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Voltage Rating | 16 V |
| Tolerance | 10 % |
| Thickness | 1.8 mm |
| Packaging | Reel |
Stock: 1312
Distributors
pcbx
Unit Price$0.30008
Ext.Price$0.30008
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.30008 | $0.30008 |
| 10 | $0.13679 | $1.36790 |
| 50 | $0.12932 | $6.46600 |
| 100 | $0.12226 | $12.22600 |
| 500 | $0.09917 | $49.58500 |
| 1000 | $0.09132 | $91.32000 |
| 3000 | $0.08409 | $252.27000 |
| 5000 | $0.07743 | $387.15000 |
| 10000 | $0.07130 | $713.00000 |
