
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 µF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 1.6002 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Height | 1.6 mm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 1.8034 mm |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 16.187578 mg |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Contact Plating | Tin |
| Schedule B | 8532240020 |
Stock: 21332
Distributors
pcbx
Unit Price$0.23767
Ext.Price$0.23767
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.23767 | $0.23767 |
| 10 | $0.10516 | $1.05160 |
| 50 | $0.09944 | $4.97200 |
| 100 | $0.09404 | $9.40400 |
| 500 | $0.07447 | $37.23500 |
| 1000 | $0.06882 | $68.82000 |
| 3000 | $0.06267 | $188.01000 |
| 5000 | $0.05707 | $285.35000 |
| 10000 | $0.05198 | $519.80000 |
