
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 µF |
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 3.2004 mm |
| Width | 1.6002 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X8L |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Voltage Rating | 10 V |
| Thickness | 1.8 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | High Temperature |
| Packaging | Reel |
Stock: 2425
Distributors
pcbx
Unit Price$0.86946
Ext.Price$0.86946
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.86946 | $0.86946 |
| 10 | $0.45397 | $4.53970 |
| 25 | $0.44136 | $11.03400 |
| 50 | $0.42910 | $21.45500 |
| 100 | $0.41720 | $41.72000 |
| 300 | $0.38566 | $115.69800 |
| 500 | $0.35650 | $178.25000 |
| 1000 | $0.33684 | $336.84000 |
| 3000 | $0.31623 | $948.69000 |
| 5000 | $0.29688 | $1484.40000 |
| 10000 | $0.27870 | $2787.00000 |
