
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 5.6 nF |
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 630 V |
| Thickness | 1.8 mm |
| RoHS | Compliant |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Mounting Style | Surface Mount |
| lead free status | Lead Free |
| operating temperature | -55.0 °C |
| rohs status | Compliant |
| case package | 1206 |
| voltage rating dc | 650 V |
| capacitance tolerance | 5 % |
| dielectric characteristic | C0G/NP0 |
Stock: 756
Distributors
pcbx
Unit Price$0.30008
Ext.Price$0.30008
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.30008 | $0.30008 |
| 10 | $0.13593 | $1.35930 |
| 50 | $0.12800 | $6.40000 |
| 100 | $0.12054 | $12.05400 |
| 500 | $0.09746 | $48.73000 |
| 1000 | $0.08977 | $89.77000 |
| 3000 | $0.08209 | $246.27000 |
| 5000 | $0.07506 | $375.30000 |
| 10000 | $0.07130 | $713.00000 |
