
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 7.5 pF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 0.25 pF |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Dissipation Factor | 0.1 % |
| Height | 780 µm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Depth | 1.6 mm |
| Thickness | 0.88 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Dielectric Material | Ceramic |
Stock: 892
Distributors
pcbx
Unit Price$0.45653
Ext.Price$0.45653
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.45653 | $0.45653 |
| 10 | $0.22057 | $2.20570 |
| 25 | $0.21320 | $5.33000 |
| 50 | $0.20608 | $10.30400 |
| 100 | $0.19920 | $19.92000 |
| 300 | $0.18223 | $54.66900 |
| 500 | $0.16671 | $83.35500 |
| 1000 | $0.15560 | $155.60000 |
| 3000 | $0.14458 | $433.74000 |
| 5000 | $0.13434 | $671.70000 |
| 10000 | $0.12482 | $1248.20000 |
