
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 nF |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 1.6002 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Voltage Rating (AC) | 100 V |
| Number of Pins | 2 |
| Height | 900 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 100 V |
| Depth | 1.6 mm |
| Thickness | 990.6 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Voltage | 100 V |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Schedule B | 8532240020 |
Stock: 4834
Distributors
pcbx
Unit Price$0.32573
Ext.Price$0.32573
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.32573 | $0.32573 |
| 10 | $0.14277 | $1.42770 |
| 50 | $0.12836 | $6.41800 |
| 100 | $0.11541 | $11.54100 |
| 500 | $0.10857 | $54.28500 |
| 1000 | $0.10259 | $102.59000 |
| 3000 | $0.08981 | $269.43000 |
| 5000 | $0.07862 | $393.10000 |
| 10000 | $0.06882 | $688.20000 |
