
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1 nF |
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 1000 V (1 kV) |
| Thickness | 1 mm |
| RoHS | Compliant |
Stock: 593
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10848
Ext.Price$0.10848
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10848 | $0.10848 |
| 10 | $0.05424 | $0.54240 |
| 50 | $0.04866 | $2.43300 |
| 100 | $0.04365 | $4.36500 |
| 500 | $0.04028 | $20.14000 |
| 1000 | $0.03717 | $37.17000 |
| 3000 | $0.03430 | $102.90000 |
| 5000 | $0.03165 | $158.25000 |
| 10000 | $0.02920 | $292.00000 |
