
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 470 pF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 1000 V (1 kV) |
| Thickness | 1 mm |
| RoHS | Compliant |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03542
Ext.Price$0.03542
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03542 | $0.03542 |
| 10 | $0.02842 | $0.28420 |
| 50 | $0.02529 | $1.26450 |
| 100 | $0.02250 | $2.25000 |
| 500 | $0.02047 | $10.23500 |
| 1000 | $0.01930 | $19.30000 |
