
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 68 pF |
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 1000 V (1 kV) |
| Thickness | 1 mm |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1448
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02851
Ext.Price$0.02851
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02851 | $0.02851 |
| 10 | $0.02294 | $0.22940 |
| 50 | $0.02046 | $1.02300 |
| 100 | $0.01824 | $1.82400 |
| 500 | $0.01659 | $8.29500 |
| 1000 | $0.01571 | $15.71000 |
