
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 nF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 100 V |
| Thickness | 0.8 mm |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03418
Ext.Price$0.03418
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03418 | $0.03418 |
| 10 | $0.02621 | $0.26210 |
| 50 | $0.02255 | $1.12750 |
| 100 | $0.01940 | $1.94000 |
| 500 | $0.01707 | $8.53500 |
| 1000 | $0.01581 | $15.81000 |
