
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 µF |
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Voltage Rating | 25 V |
| Tolerance | 10 % |
| Thickness | 1.95 mm |
Stock: 59
Distributors
pcbx
Unit Price$0.56145
Ext.Price$0.56145
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.56145 | $0.56145 |
| 10 | $0.54705 | $5.47050 |
| 25 | $0.54087 | $13.52175 |
| 50 | $0.53476 | $26.73800 |
| 100 | $0.52873 | $52.87300 |
