
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1.5 nF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 2000 V (2 kV) |
| Thickness | 1 mm |
| RoHS | Compliant |
Stock: 902
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12730
Ext.Price$0.12730
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12730 | $0.12730 |
| 10 | $0.06365 | $0.63650 |
| 50 | $0.05780 | $2.89000 |
| 100 | $0.05248 | $5.24800 |
| 500 | $0.04755 | $23.77500 |
| 1000 | $0.04308 | $43.08000 |
| 3000 | $0.03903 | $117.09000 |
| 5000 | $0.03536 | $176.80000 |
| 10000 | $0.03205 | $320.50000 |
