
| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Tolerance | 10 % |
| Capacitance | 2.2 nF |
| Voltage Rating | 100 V |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01200
Ext.Price$0.01200
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01200 | $0.01200 |
| 10 | $0.00922 | $0.09220 |
| 50 | $0.00797 | $0.39850 |
| 100 | $0.00689 | $0.68900 |
| 500 | $0.00601 | $3.00500 |
| 1000 | $0.00563 | $5.63000 |
