
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 220 nF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 1 mm |
| RoHS | Compliant |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Mounting Style | Surface Mount |
| lead free status | R |
| operating temperature | -55.0 °C |
| rohs status | Compliant |
| case package | 1206 |
| voltage rating dc | 50 V |
| capacitance tolerance | 10 % |
| dielectric characteristic | X7R |
Stock: 1576
Distributors
pcbx
Unit Price$0.45055
Ext.Price$0.45055
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.45055 | $0.45055 |
| 10 | $0.24023 | $2.40230 |
| 50 | $0.22016 | $11.00800 |
| 100 | $0.20176 | $20.17600 |
| 500 | $0.16586 | $82.93000 |
| 1000 | $0.15474 | $154.74000 |
| 3000 | $0.13463 | $403.89000 |
| 5000 | $0.11713 | $585.65000 |
