
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 470 nF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 100 V |
| Thickness | 1 mm |
| RoHS | Compliant |
Stock: 130
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05328
Ext.Price$0.05328
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05328 | $0.05328 |
| 10 | $0.04147 | $0.41470 |
| 50 | $0.03616 | $1.80800 |
| 100 | $0.03153 | $3.15300 |
| 500 | $0.02803 | $14.01500 |
| 1000 | $0.02629 | $26.29000 |
