
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1 nF |
| Voltage Rating (DC) | 2 kV |
| Tolerance | 20 % |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 2.5 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Case Code (Imperial) | 1210 |
| Case Code (Metric) | 3225 |
| Height | 1.4 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 2000 V (2 kV) |
| Depth | 2.5 mm |
| Thickness | 1.5494 mm |
| RoHS | Compliant |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Schedule B | 8532240020 |
Stock: 6719
Distributors
pcbx
Unit Price$0.33171
Ext.Price$0.33171
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.33171 | $0.33171 |
| 10 | $0.25648 | $2.56480 |
| 50 | $0.22408 | $11.20400 |
| 100 | $0.19578 | $19.57800 |
| 500 | $0.16073 | $80.36500 |
| 1000 | $0.14705 | $147.05000 |
| 3000 | $0.13395 | $401.85000 |
| 5000 | $0.12201 | $610.05000 |
| 10000 | $0.11114 | $1111.40000 |
