
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 nF |
| Dielectric | X7R |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Schedule B | 8532240020 |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Voltage Rating | 630 V |
| Thickness | 2.8 mm |
| Tolerance | 10 % |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 1644
Distributors
pcbx
Unit Price$0.27529
Ext.Price$0.27529
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.27529 | $0.27529 |
| 10 | $0.12995 | $1.29950 |
| 50 | $0.12605 | $6.30250 |
| 100 | $0.12226 | $12.22600 |
| 500 | $0.10772 | $53.86000 |
| 1000 | $0.09233 | $92.33000 |
| 3000 | $0.08806 | $264.18000 |
| 5000 | $0.08399 | $419.95000 |
| 10000 | $0.08011 | $801.10000 |
