
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 µF |
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
| Tolerance | 20 % |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 2.4892 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Case Code (Imperial) | 1210 |
| Case Code (Metric) | 3225 |
| Height | 2.5 mm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 10 V |
| Depth | 2.5 mm |
| Thickness | 2.794 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Voltage | 10 V |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 15.989131 mg |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Contact Material(Contact Finish) | Tin |
| Schedule B | 8532240020 |
Stock: 15748
Distributors
pcbx
Unit Price$0.91990
Ext.Price$0.91990
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.91990 | $0.91990 |
| 10 | $0.50612 | $5.06120 |
| 25 | $0.45601 | $11.40025 |
| 50 | $0.41086 | $20.54300 |
| 100 | $0.37019 | $37.01900 |
| 300 | $0.33754 | $101.26200 |
| 500 | $0.30777 | $153.88500 |
| 1000 | $0.28640 | $286.40000 |
| 3000 | $0.27462 | $823.86000 |
| 5000 | $0.26332 | $1316.60000 |
