
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 22 µF |
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
| Tolerance | 20 % |
| Length | 3.2004 mm |
| Width | 2.4892 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Case Code (Imperial) | 1210 |
| Case Code (Metric) | 3225 |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 25 V |
| Thickness | 2.794 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Schedule B | 8532240020 |
Stock: 2694
Distributors
pcbx
Unit Price$0.65744
Ext.Price$0.65744
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.65744 | $0.65744 |
| 10 | $0.56596 | $5.65960 |
| 25 | $0.50986 | $12.74650 |
| 50 | $0.45932 | $22.96600 |
| 100 | $0.41379 | $41.37900 |
| 300 | $0.39364 | $118.09200 |
| 500 | $0.37446 | $187.23000 |
| 1000 | $0.37446 | $374.46000 |
| 3000 | $0.35379 | $1061.37000 |
| 5000 | $0.33427 | $1671.35000 |
| 10000 | $0.31889 | $3188.90000 |
