
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 nF |
| Voltage Rating (DC) | 2 kV |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 2.5 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Case Code (Imperial) | 1210 |
| Case Code (Metric) | 3225 |
| Dissipation Factor | 2.5 % |
| Height | 2.1 mm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 2000 V (2 kV) |
| Depth | 2.5 mm |
| Thickness | 2.3114 mm |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Schedule B | 8532240020 |
Stock: 13590
Distributors
pcbx
Unit Price$0.86348
Ext.Price$0.86348
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.86348 | $0.86348 |
| 10 | $0.47192 | $4.71920 |
| 25 | $0.45783 | $11.44575 |
| 50 | $0.44416 | $22.20800 |
| 100 | $0.43089 | $43.08900 |
| 300 | $0.39800 | $119.40000 |
| 500 | $0.36762 | $183.81000 |
| 1000 | $0.35052 | $350.52000 |
| 3000 | $0.32340 | $970.20000 |
| 5000 | $0.29838 | $1491.90000 |
| 10000 | $0.27529 | $2752.90000 |
