
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 47 nF |
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 2.4892 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Case Code (Imperial) | 1210 |
| Case Code (Metric) | 3225 |
| Dissipation Factor | 2.5 % |
| Height | 900 µm |
| Voltage Rating | 200 V |
| Depth | 2.5 mm |
| Thickness | 1 mm |
| RoHS | Compliant |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
Stock: 2853
Distributors
pcbx
Unit Price$0.40010
Ext.Price$0.40010
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.40010 | $0.40010 |
| 10 | $0.19321 | $1.93210 |
| 50 | $0.18176 | $9.08800 |
| 100 | $0.17099 | $17.09900 |
| 500 | $0.14106 | $70.53000 |
| 1000 | $0.12995 | $129.95000 |
| 3000 | $0.11303 | $339.09000 |
| 5000 | $0.09832 | $491.60000 |
