
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 470 nF |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 2.4892 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Case Code (Imperial) | 1210 |
| Case Code (Metric) | 3225 |
| Height | 950 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 100 V |
| Depth | 2.5 mm |
| Thickness | 1.0414 mm |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Schedule B | 8532240020 |
Stock: 315
Distributors
pcbx
Unit Price$0.40694
Ext.Price$0.40694
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.40694 | $0.40694 |
| 10 | $0.28469 | $2.84690 |
| 25 | $0.28210 | $7.05250 |
| 50 | $0.27954 | $13.97700 |
| 100 | $0.27700 | $27.70000 |
| 300 | $0.26831 | $80.49300 |
| 500 | $0.25990 | $129.95000 |
| 1000 | $0.24451 | $244.51000 |
| 3000 | $0.20314 | $609.42000 |
| 5000 | $0.16877 | $843.85000 |
| 10000 | $0.14021 | $1402.10000 |
