
| Parameter | Value |
|---|---|
| Mounting Style | Surface Mount |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Packaging | Reel |
| Capacitance | 4.7 µF |
| Voltage Rating | 25 V |
| Dielectric | X7R |
| Thickness | 1.25 mm |
| Tolerance | 10 % |
Stock: 1545
Distributors
pcbx
Unit Price$0.46908
Ext.Price$0.46908
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.46908 | $0.46908 |
| 10 | $0.29469 | $2.94690 |
| 25 | $0.25786 | $6.44650 |
| 50 | $0.22563 | $11.28150 |
| 100 | $0.20448 | $20.44800 |
| 300 | $0.18573 | $55.71900 |
| 500 | $0.16870 | $84.35000 |
| 1000 | $0.15765 | $157.65000 |
