
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 µF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 2.5 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Case Code (Imperial) | 1210 |
| Case Code (Metric) | 3225 |
| Height | 2.5 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Depth | 2.5 mm |
| Thickness | 2.8 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Contact Plating | Tin |
| Schedule B | 8532240020 |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1214
Distributors
pcbx
Unit Price$0.19344
Ext.Price$0.19344
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.19344 | $0.19344 |
| 10 | $0.15389 | $1.53890 |
| 50 | $0.13417 | $6.70850 |
| 100 | $0.11698 | $11.69800 |
| 500 | $0.10738 | $53.69000 |
| 1000 | $0.10175 | $101.75000 |
