
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 µF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 2.4892 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Case Code (Imperial) | 1210 |
| Case Code (Metric) | 3225 |
| Number of Pins | 2 |
| Height | 2.4892 mm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Depth | 2.5 mm |
| Thickness | 2.794 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Voltage | 50 V |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Schedule B | 8532240020 |
Stock: 127
Distributors
pcbx
Unit Price$0.32054
Ext.Price$0.32054
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.32054 | $0.32054 |
| 10 | $0.28247 | $2.82470 |
| 50 | $0.24893 | $12.44650 |
| 100 | $0.22412 | $22.41200 |
| 500 | $0.20179 | $100.89500 |
| 1000 | $0.18168 | $181.68000 |
| 3000 | $0.16820 | $504.60000 |
| 5000 | $0.15572 | $778.60000 |
