
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 150 nF |
| Voltage Rating (DC) | 500 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 3.2004 mm |
| Width | 2.4892 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Case Code (Imperial) | 1210 |
| Case Code (Metric) | 3225 |
| Height | 2.1 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 500 V |
| Depth | 2.5 mm |
| Thickness | 2.3114 mm |
| RoHS | Compliant |
| Voltage | 500 V |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Schedule B | 8532240020 |
Stock: 4925
Distributors
pcbx
Unit Price$0.38814
Ext.Price$0.38814
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.38814 | $0.38814 |
| 10 | $0.20860 | $2.08600 |
| 50 | $0.18262 | $9.13100 |
| 100 | $0.15987 | $15.98700 |
| 500 | $0.14192 | $70.96000 |
| 1000 | $0.13166 | $131.66000 |
| 3000 | $0.11476 | $344.28000 |
| 5000 | $0.10003 | $500.15000 |
| 10000 | $0.08720 | $872.00000 |
