
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 µF |
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 3.3 mm |
| Width | 2.4892 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Case Code (Imperial) | 1210 |
| Case Code (Metric) | 3225 |
| Height | 780 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 25 V |
| Depth | 2.5 mm |
| Thickness | 2.794 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 15.989131 mg |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Soft Termination |
| Schedule B | 8532240020 |
Stock: 654
Distributors
pcbx
Unit Price$1.31403
Ext.Price$1.31403
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.31403 | $1.31403 |
| 10 | $1.11397 | $11.13970 |
| 25 | $1.09040 | $27.26000 |
| 50 | $1.06732 | $53.36600 |
| 100 | $1.04473 | $104.47300 |
| 300 | $0.98352 | $295.05600 |
| 500 | $0.92589 | $462.94500 |
| 1000 | $0.69506 | $695.06000 |
| 3000 | $0.66994 | $2009.82000 |
| 5000 | $0.64573 | $3228.65000 |
| 10000 | $0.62239 | $6223.90000 |
