
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 220 nF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 100 V |
| Thickness | 1 mm |
| RoHS | Compliant |
Stock: 9
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04656
Ext.Price$0.04656
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04656 | $0.04656 |
| 10 | $0.03629 | $0.36290 |
| 50 | $0.03168 | $1.58400 |
| 100 | $0.02765 | $2.76500 |
| 500 | $0.02444 | $12.22000 |
| 1000 | $0.02289 | $22.89000 |
