
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 µF |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Dielectric | X7R |
| RoHS | Compliant |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Voltage Rating | 100 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Tolerance | 20 % |
| Packaging | Reel |
| Case Code (Metric) | 3225 |
| Case Code (Imperial) | 1210 |
| Thickness | 2.3 mm |
Stock: 43
Distributors
pcbx
Unit Price$0.39654
Ext.Price$0.39654
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.39654 | $0.39654 |
| 10 | $0.38607 | $3.86070 |
| 25 | $0.38166 | $9.54150 |
| 50 | $0.37730 | $18.86500 |
| 100 | $0.37299 | $37.29900 |
