
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 33 nF |
| Voltage Rating (DC) | 1 kV |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 3.302 mm |
| Width | 2.4892 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Case Code (Imperial) | 1210 |
| Case Code (Metric) | 3225 |
| Height | 1.55 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 1000 V (1 kV) |
| Thickness | 1.7018 mm |
| RoHS | Compliant |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Features | Soft Termination |
| Schedule B | 8532240020 |
Stock: 756
Distributors
pcbx
Unit Price$0.43773
Ext.Price$0.43773
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.43773 | $0.43773 |
| 10 | $0.20946 | $2.09460 |
| 50 | $0.19066 | $9.53300 |
| 100 | $0.17355 | $17.35500 |
| 500 | $0.16158 | $80.79000 |
| 1000 | $0.14620 | $146.20000 |
| 3000 | $0.13611 | $408.33000 |
| 5000 | $0.12672 | $633.60000 |
| 10000 | $0.11798 | $1179.80000 |
