
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 nF |
| Voltage Rating (DC) | 2 kV |
| Dielectric | X7R |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Voltage Rating | 2000 V (2 kV) |
| Thickness | 2.3 mm |
| Tolerance | 10 % |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 17
Distributors
pcbx
Unit Price$1.09517
Ext.Price$1.09517
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.09517 | $1.09517 |
| 10 | $0.58990 | $5.89900 |
| 25 | $0.57469 | $14.36725 |
| 50 | $0.55988 | $27.99400 |
| 100 | $0.54544 | $54.54400 |
| 300 | $0.50643 | $151.92900 |
| 500 | $0.47021 | $235.10500 |
| 1000 | $0.44713 | $447.13000 |
| 3000 | $0.42809 | $1284.27000 |
| 5000 | $0.40986 | $2049.30000 |
| 10000 | $0.39241 | $3924.10000 |
