

| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 47 pF |
| Voltage Rating (DC) | 1 kV |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 4.699 mm |
| Width | 2.0066 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Case Code (Imperial) | 1808 |
| Case Code (Metric) | 4520 |
| Height | 1.6 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 1000 V (1 kV) |
| Depth | 2 mm |
| Thickness | 1.75 mm |
| RoHS | Compliant |
| Dielectric Material | Ceramic |
Stock: 302
Distributors
pcbx
Unit Price$0.98916
Ext.Price$0.98916
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.98916 | $0.98916 |
| 10 | $0.52322 | $5.23220 |
| 25 | $0.50917 | $12.72925 |
| 50 | $0.49549 | $24.77450 |
| 100 | $0.48218 | $48.21800 |
| 300 | $0.44668 | $134.00400 |
| 500 | $0.41379 | $206.89500 |
| 1000 | $0.39156 | $391.56000 |
| 3000 | $0.36820 | $1104.60000 |
| 5000 | $0.34624 | $1731.20000 |
| 10000 | $0.33855 | $3385.50000 |
