

| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1 nF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 2000 V (2 kV) |
| Thickness | 1 mm |
| RoHS | Compliant |
Stock: 130
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10358
Ext.Price$0.10358
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10358 | $0.10358 |
| 10 | $0.09280 | $0.92800 |
| 50 | $0.08314 | $4.15700 |
| 100 | $0.07405 | $7.40500 |
| 500 | $0.06596 | $32.98000 |
| 1000 | $0.06134 | $61.34000 |
| 3000 | $0.05704 | $171.12000 |
| 5000 | $0.05390 | $269.50000 |
