
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1 nF |
| Voltage Rating (DC) | 2 kV |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 4.5 mm |
| Width | 3.2 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Case Code (Imperial) | 1812 |
| Case Code (Metric) | 4532 |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 2000 V (2 kV) |
| Thickness | 1.55 mm |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 26.988746 mg |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Schedule B | 8532240020 |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.29316
Ext.Price$0.29316
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.29316 | $0.29316 |
| 10 | $0.28661 | $2.86610 |
| 25 | $0.28397 | $7.09925 |
| 50 | $0.28135 | $14.06750 |
| 100 | $0.27876 | $27.87600 |
