
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 nF |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Tolerance | 5 % |
| Length | 4.4958 mm |
| Width | 3.2 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G |
| Case Code (Imperial) | 1812 |
| Case Code (Metric) | 4532 |
| Number of Pins | 2 |
| Dissipation Factor | 0.1 % |
| Temperature Coefficient | 30 ppm/°C |
| Height | 1.1 mm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 100 V |
| Thickness | 1.397 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Schedule B | 8532240020 |
Stock: 476
Distributors
pcbx
Unit Price$0.98231
Ext.Price$0.98231
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.98231 | $0.98231 |
| 10 | $0.53775 | $5.37750 |
| 25 | $0.51701 | $12.92525 |
| 50 | $0.49707 | $24.85350 |
| 100 | $0.47790 | $47.79000 |
| 300 | $0.45017 | $135.05100 |
| 500 | $0.42404 | $212.02000 |
| 1000 | $0.39327 | $393.27000 |
| 3000 | $0.38810 | $1164.30000 |
| 5000 | $0.38301 | $1915.05000 |
| 10000 | $0.37873 | $3787.30000 |
