
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 nF |
| Voltage Rating (DC) | 1 kV |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 4.5 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Case Code (Imperial) | 1812 |
| Case Code (Metric) | 4532 |
| Height | 1.85 mm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 1000 V (1 kV) |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Contact Plating | Tin |
| Schedule B | 8532240020 |
| Thickness | 1.85 mm |
Stock: 15922
Distributors
pcbx
Unit Price$0.54459
Ext.Price$0.54459
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.54459 | $0.54459 |
| 10 | $0.26674 | $2.66740 |
| 25 | $0.25851 | $6.46275 |
| 50 | $0.25053 | $12.52650 |
| 100 | $0.24280 | $24.28000 |
| 300 | $0.22133 | $66.39900 |
| 500 | $0.20176 | $100.88000 |
| 1000 | $0.16329 | $163.29000 |
| 3000 | $0.15830 | $474.90000 |
| 5000 | $0.15346 | $767.30000 |
| 10000 | $0.14876 | $1487.60000 |
